اسپیس اکس موفق شد یک راکت فالکون ۹ استفاده شده را مجدداً به فضا پرتاب کند [تماشا کنید]

امروز کمپانی اسپیس اکس بار دیگر نام خود را در تاریخ فضانوردی به ثبت رساند، چرا که آنها برای اولین بار موفق شدند یک راکت فضاپیما بر را برای دومین بار به فضا پرتاب و با موفقیت روی زمین بنشانند.

ایلان ماسک مالک اسپیس اکس، در خصوص این عملیات موفقیت آمیز گفته است: «این یک انقلاب بزرگ در صنعت فضانوردی به حساب می آید. ۱۵ سال طول کشید تا بتوانیم به این نقطه برسیم. واقعاً نمی دانم چه بگویم. امروز روز بزرگی برای اسپیس اکس و دنیای اکتشافات فضایی بود.»

راکت فالکون ۹ مورد بحث اولین ماموریت خود را با رساندن یک کپسول دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی به انجام رسانده بود. این همان راکتی است که توانست برای اولین بار با موفقیت روی سکوی شناور دریایی اسپیس اکس فرود بیاید.

وقتی ماسک از نسل آینده سفرهای فضایی صحبت می کند، اشاره اصلی او به کاهش چشمگیر هزینه های پرتاب سفینه های فضایی است، چرا که از این طریق می توان هزینه های ارسال محموله های فضایی را چندین برابر کاهش داد.

موشک فالکون ۹ چند بار مصرف اسپیس اکس در دومین ماموریت خود توانست یک ماهواره مخابراتی را با موفقیت کامل در مدار قرار داده و به سلامت به زمین بازگردد.

The post appeared first on .

اسپیس اکس موفق شد یک راکت فالکون ۹ استفاده شده را مجدداً به فضا پرتاب کند [تماشا کنید]