افزایش شفافیت و نظارت؛ راهکار سامسونگ پس از رسوایی «لی جائه یونگ»

سامسونگ الکترونیکس عنوان کرد که پس از دستگیری «لی جائه یونگ»، یکی از اعضای هیئت مدیره خود، در تلاش است تا تدابیر لازم برای افزایش شفافیت و نظارت بر وجوه اهدایی به شرکت های شخص ثالث را انجام دهد.

سامسونگ در نشست مطبوعاتی خود که روز جمعه برگزار شد اذعان داشت که وجوه اهدایی و یا کمک های اجتماعی که ارزشی بیش از یک میلیارد وون (882,050 دلار) دارند، مستقیماً از طرف اعضای هیئت رئیسه بررسی می شوند.

گفتنی است پیشتر بازبینی وجوه اهدایی توسط اعضای هیئت رئیسه تنها در صورتی انجام می گرفت که ارزشی برابر با حداقل 0.5 درصد از سهام شرکت را داشته باشد که هم اکنون رقمی معادل با 680 میلیارد وون کره جنوبی خواهد شد.

«لی» که معاون رئیس سامسونگ الکترونیکس نیز بوده است در روزهای گذشته به اتهام رشوه، شهادت دروغین و اختلاس دستگیر شده بود. او متهم شده که مبلغ 38 میلیون دلار را به عنوان رشوه در اختیار دو بنیاد وابسته به دستیار رئیس جمهور پیشین کره جنوبی قرار داده است.

لازم به ذکر است به نقل از آژانس خبری Yonhap در کره جنوبی، دو مدیر ارشد سامسونگ گروپ (Choi Gee-sung معاون مدیر و Chang Choong-ki مدیر) نیز در رابطه با رسوایی به وجود آمده، درخواست استعفا داده اند اما سامسونگ تاکنون از اظهار نظر در مورد این خبر خودداری کرده است.

The post appeared first on .

افزایش شفافیت و نظارت؛ راهکار سامسونگ پس از رسوایی «لی جائه یونگ»