توضیحات انیماتور سابق Bioware درباره حواشی Mass Effect Andromeda

چند روز بیشتر از انتشار Mass Effect Andromeda نمی‌گذرد اما همچنان مخاطب‌ها و کارشناس‌ها انتقاد‌های بسیاری را نسبت به ضعف انیمیشن‌های شخصیت‌ها در این بازی دارند. مسئله‌ای که حتی در نمرات منتقدین نیز تاثیر گذاشت و حالا تبدیل به یک شوخی اینترنتی شده. هنوز سازندگان این قسمت از مجموعه بازی‌های Mass Effect‌ فکری برای برطرف کردن مشکلات انیمیشن‌های صورت شخصیت‌های مختلف نکرده‌اند اما به نظر می‌رسد که دلیل این ضعف مشخص شده.

امروز جانتان کوپر به عنوان انیماتور ارشد Mass Effect 2 که اکنون در تیم سازنده Uncharted 4 مشغول به کار است در توئیتر خود توضیحاتی را ارائه کرده که می‌توان از آنها به دلایل ضعف Mass Effect Andromeda در این زمینه پی برد.

با بررسی توئیت‌های کوپر می‌توان به چند نکته مختلف دست پیدا کرد:

  • اولین مسئله‌ای که باید گیمرها به آن توجه کنند این است که به صورت کلی فرایند ساخت انیمیشن‌ها در یک بازی نقش‌آفرینی نسبت به چیزی که در یک بازی خطی مانند Uncharted 4 می‌بینیم سخت‌تر است.
  • در بازی‌های خطی سازنده می‌داند که باید در چه نقطه‌ای از گیم‌پلی چه نوع انیمیشنی را به نمایش در آورد و انتخاب خاصی در اختیار گیمر قرار نمی‌گیرد اما در رابطه با عناوین نقش‌آفرینی این مسئله کاملا متفاوت است و سازنده باید چند حالت مختلف را در نظر داشته باشد.
  • استودیوهایی که روی توسعه بازی‌های نقش‌آفرینی کار می‌کنند، معمولا انیمیشن‌ها را در چند دسته مختلف قرار می‌دهند. برخی انیمیشن‌ها برای روایت داستان مهم هستند و به شکلی کامل طراحی می‌شوند و انیمیشن‌هایی که آنچنان تاثیری در داستان ندارند و در درجه پایین‌تری از اهمیت قرار می‌گیرند با توجه به یک سری الگوریتم پردازش می‌شوند.
  • این الگوریتم‌ها تعیین می‌کنند که برای هر جمله چه انیمیشنی برای صورت، سر و بدن شخصیت به نمایش در آید.
  • کوپر اعتقاد دارد که سازندگان Mass Effect Andromeda سعی کرده‌اند استفاده از الگوریتم را کاهش داده و از نمونه‌ای با کیفیت پایین‌تر آن استفاده کنند اما در مقابل تعداد بیشتری از انیمیشن‌ها را به صورت دقیق و دستی برنامه‌ریزی کنند اما عملا در مرحله اجرا با کمبود زمان مواجه شده‌اند.
  • این مسئله در اصل باعث شده که تیم سازنده از همان رویه سابق برای استفاده از الگوریتم بهره ببرد اما ضعف الگوریتم نتیجه‌ای جز پایین آمدن کیفیت انیمیشن‌ها را به همراه نداشته.

 

نوشته اولین بار در پدیدار شد.

توضیحات انیماتور سابق Bioware درباره حواشی Mass Effect Andromeda