گلکسی اس 8 امکان باز کردن قفل دستگاه از طریق اسکن چهره را فراهم می آورد

گلکسی اس 8 سامسونگ، راه های مختلفی برای احراز هویت پیش پای شما قرار می دهد؛ این دستگاه به یک سنسور اثر انگشت، یک اسکنر عنبیه چشم، PIN کدهای سنتی و البته یک اسکنر چهره تجهیز شده است.

سامسونگ امروز طی رویداد خود واقع در نیویورک برای نخستین بار از تکنولوژی اسکن چهره خود رونمایی کرد که ظاهراً ساده ترین راه برای دسترسی به موبایل هوشمندتان به حساب می آید. این اسکنر برخلاف اسکنر عنبیه چشم، می تواند از راه دور چهره کاربر را تشخیص دهد و البته عملکرد بسیار سریعی نیز دارد. اگر بخواهیم ساده تر بگوییم، انگار که سامسونگ قابلیت Windows Hello را به گلکسی اس 8 آورده باشد.

گفتنی است که این روش احراز هویت، نا امن ترین روش ممکن در میان سایر تکنولوژی های گلکسی اس 8 به شمار می رود و از همین جهت، امکان استفاده از آن برای تایید خریدها از طریق سامسونگ پی وجود ندارد. سوال اینجاست که آیا این اسکنر می تواند با استفاده از عکس کاربر، فریب خورده و قفل دستگاه را باز کند یا خیر؟ برای پاسخ به این پرسش باید تا تست های اولیه منتظر باقی ماند.

استفاده از روش اسکن چهره، شاید بتواند دلگیری کاربران از تعویض محل قرارگیری اسکنر اثر انگشت را جبران کند. این اسکنر حالا روی پنل پشتی و در کنار دوربین دستگاه قرار گرفته که قطعاً می تواند به صورت اتفاقی، منجر به افتادن لکه اثر انگشت روی لنز دوربین شود. بنابراین احتمالاً زمان آن رسیده تا خریداران پرچمدار تازه سامسونگ از اسکنر اثر انگشت فاصله گرفته و به اسکن چهره روی آورند.

The post appeared first on .

گلکسی اس 8 امکان باز کردن قفل دستگاه از طریق اسکن چهره را فراهم می آورد